Пробајте печен компир во бело вино

Одличен прилог со скара, но може да е и оброк сам по себе.

Овој рецепт за печен компир во рерна пристигнува од португалската кујна, а се надеваме дека ќе ви се допадне.

Состојки:

1 килограм компири (најдобро би било доколку се млади)
2 големи главици црвен кромид
500 грама домати
6 – 7 лаворови листови
150 милилитри бело вино
100 грама путер
Маслиново масло
Сол и бибер
Подготовка:

Земете доволно длабок плех во кој ќе можете да го наредите компирот на два слоја. Измачкајте го со путер (никако со маргарин).

Исечете го компирот на еднакви парчиња и кромидот на кругови.

Во плехот наредете еден слој компир, па слој кромид и ставете го лаворовите листови. Полијте ги првиот слој со маслиново масло и додадете коцки путер. Потоа прелијте со бело вино и повеќе бибер како и морска сол.

Убаво протресете и додадете уште еден слој компир и кромид и зачинете. Затворете го плехот со алуминиумска фолија и печете околу еден час на 190 степени.

Исецкајте ги доматите на дебели кришки и наредете ги врз компирите, затворете со фолија ставете ја рерната на 220 степени и печете околу 15 минути. На крај симнете ја фолијата и печете уште 15 минути додека површината на доматите да се карамелизира.

Послужете директно од плехот во кој го печевте компирот.

Имајте добар апетит!

Додади коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *