Врвните модели слабеат со винска диета

Да, многу диети го исклучуваат алкохол, но таа е наменета за мал временски период и покрај загубата на 5-10 килограми, ќе ви даде добро расположение.
Треба да ја почитувате само за 3-5 дена. Оваа диета е многу омилена на модели и актерки, бидејќи тие посетуваат социјални настани, но тие треба да подготвува нови улоги.
Диета со вино

Треба да се напомене дека во прилог на смирувачко и релаксирачко дејство, црвено вино и дури промовира губење на тежината, се намалува брзината на стареење и ја зголемува должината на животот.
Ова се должи на содржината на ресвератрол во виното – активна супстанција што го намалува нивото на холестерол, има анти-инфламаторен ефект, дејствува како антиоксиданс. Покрај тоа, супстанцијата забавува развојот на рак и го инхибира растот на клетките на ракот.

Услови на диетата со вино:

• Исклучување од исхраната на шеќер под некаква форма.
• Не може да додавате сол. Ова ограничување помага за отстранување на вишокот течност од телото.
• Многу важно е да пиете суво вино и вообичаено чиста вода, можно е додавањето на лимон. Чај, сок, кафе и газирани пијалаци треба да се избегнуваат.
• Многу е важно за време на диета, да направат пауза помеѓу оброците барем 2 часа, и меѓу ручек и вечера – 3 часа.
• Можете да изберете апсолутно секое суво црвено вино. Целосно соодветни вина од грозје како “Мускат”, “Каберне”, “Мерло” и други. Само купувајте квалитетно..
• Дозволено е да се разредува виното со вода. Но, не заборавајте дека е потребно да се излева виното во водата, а не обратно.

Сите 5 дена менито на исхраната се состои од идентични производи.

Мени:
појадок
• 1 домат и тврдо варени јајца или 2 виршли пилешки, што е повеќе склопот.

пред ручек
• Едно јаболко, зелено е подобро.

ручек
• 200 грама сирење ниска содржина на масти и една краставица.

вечера
• Се дозволува само 200 грама суво црвено вино.

Виното во човечкото тело промовира интензивно секреција на гастричниот сок и варењето на храната. Постои забрзување на метаболичките процеси и брзото разградување на маснотиите и срцето работи нормално. Затоа, кога сте на прослава, или празник,претпочитувајте суво црвено вино, за да помогнете на желудникот да меле храната, но не претерувајте со овој пијалок.

Додади коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *