Ѓомлезе и домашното вино ги привлекоа битолчани на првиот „Пазар на локални производи“

Првиот „Пазар на локални производи“ во Битола, денеска ги собра на едно место битолчани да вкусат домашно подготвени пити, гомлезе,

Прочитај повеќе

Од среда до сабота, ново издание на „Вино фест“ на паркингот пред Веро центар

Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски, мистичните „Фолтин“, етно-составот „Љубојна“, џез гитаристот Тони Китановски и Черкези оркестар, се само дел од звучните

Прочитај повеќе