Совршени начини како да го складирате виното во Вашиот домот

Виното е вкусно и убаво за пиење, посебно за прослави со пријателите и семејството. Ако сте љубител на доброто вино, тогаш лесно можете да станете и колекционер на сортни вина кои можете да ги чувате во вашиот дом.

Но, во тој случај веројатно ќе треба да се справите со проблемот на складирање,бидејќи не секогаш имате место каде да ги ставите.

Токму затоа, ви нудиме одлични и корисни идеи како и каде да ја складирате вашата мини винарија.

5617f6_9827ae1dc3d741018b3f9c751fbfe9c5

Кујната е одлично место за чување на вината. Таму вашите шишиња ќе останат во добра состојба затоа што кујната е влажен простор во домот, па ќе се одржи и влагата на тапите, а тоа е многу важно за вкусот на виното.

99318df20b21505f_9062-w618-h463-b0-p0--contemporary-wine-cellar

Кујните кои имаат шанк се одлични за складирање на виното. Тие ќе создадат луксузен изглед на вашата кујна.

Idei-za-skladiranje-na-vinoto-vo-domot-koi-kje-dodadat-elegancija-vo-enterierot-2

Не ви е потребен голем простор за да создадете убави дизајни за складирање на виното. Постојат и мали идеи кои одлично се вклопуваат во секоја соба.

Idei-za-skladiranje-na-vinoto-vo-domot-koi-kje-dodadat-elegancija-vo-enterierot01

Местото под скалите е супер идеја за складирање на вината. Ќе имате „стаклен ѕид“ кој ги одвојува и штити вината и постојано ќе ви бидат на дофат.

11-w-nash

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *