Првото розово чоколадо има вкус на вино

Познатата американска чоколадна компанија „Compartés“ создаде неверојатна розово пастелна чоколада за која ветува дека е онолку добра, колку што е „фотогенична“ и на Инстаграм.
„Roses and Rosé“ е слатко задоволство кое доаѓа со прилично солидна цена од $9.95 долари, но совршената мешавина на бела чоколада и кристално Розе вино се премногу примамливи за да се мисли на штедење.

za-ljubitelite-na-vino-i-cokolada-slatko-zadovolstvo-so-vkus-na-roze-vino-01
Оценета како најжешката летна чоколадна атракција, ова розово чоколадо во форма на мали триаголници е дефинитивно двојна закана, за паричникот и за фигурата.
„Compartés“ се грижи за слатките задоволства на многу познати ѕвезди како Опра Винфри, Кејт Бланшет, Никол Кидман, Анџелина Џоли и Бред Пит… списокот на ѕвезди кои се обожаватели на нивните рачно изработени чоколади е предолг. Веројатно со многу добра причина.

za-ljubitelite-na-vino-i-cokolada-slatko-zadovolstvo-so-vkus-na-roze-vino-04

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *