Пробајте бело вино со сливи

Слатките ноти од оваа напивка ќе го освои секој љубител на коктели. Потребни ви се само три состојки, сливи, бело вино и шеќер.
Подготовка
Измијте ги сливите и исечкајте ги на ситни парчиња. Потоа врз нив додадете го шеќерот. Оставете ги така да отстојат половина час, а потоа залијте ги со виното. Покријте ги со фолија и оставете да стојат во фрижидер преку ноќ.
Пред послужување додадете мраз по желба.
Уживајте!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *