Врвните модели слабеат со винска диета

Да, многу диети го исклучуваат алкохол, но таа е наменета за мал временски период и покрај загубата на 5-10 килограми, ќе ви даде добро расположение.
Треба да ја почитувате само за 3-5 дена. Оваа диета е многу омилена на модели и актерки, бидејќи тие посетуваат социјални настани, но тие треба да подготвува нови улоги.
Диета со вино

Треба да се напомене дека во прилог на смирувачко и релаксирачко дејство, црвено вино и дури промовира губење на тежината, се намалува брзината на стареење и ја зголемува должината на животот.
Ова се должи на содржината на ресвератрол во виното – активна супстанција што го намалува нивото на холестерол, има анти-инфламаторен ефект, дејствува како антиоксиданс. Покрај тоа, супстанцијата забавува развојот на рак и го инхибира растот на клетките на ракот.

Услови на диетата со вино:

• Исклучување од исхраната на шеќер под некаква форма.
• Не може да додавате сол. Ова ограничување помага за отстранување на вишокот течност од телото.
• Многу важно е да пиете суво вино и вообичаено чиста вода, можно е додавањето на лимон. Чај, сок, кафе и газирани пијалаци треба да се избегнуваат.
• Многу е важно за време на диета, да направат пауза помеѓу оброците барем 2 часа, и меѓу ручек и вечера – 3 часа.
• Можете да изберете апсолутно секое суво црвено вино. Целосно соодветни вина од грозје како “Мускат”, “Каберне”, “Мерло” и други. Само купувајте квалитетно..
• Дозволено е да се разредува виното со вода. Но, не заборавајте дека е потребно да се излева виното во водата, а не обратно.

Сите 5 дена менито на исхраната се состои од идентични производи.

Мени:
појадок
• 1 домат и тврдо варени јајца или 2 виршли пилешки, што е повеќе склопот.

пред ручек
• Едно јаболко, зелено е подобро.

ручек
• 200 грама сирење ниска содржина на масти и една краставица.

вечера
• Се дозволува само 200 грама суво црвено вино.

Виното во човечкото тело промовира интензивно секреција на гастричниот сок и варењето на храната. Постои забрзување на метаболичките процеси и брзото разградување на маснотиите и срцето работи нормално. Затоа, кога сте на прослава, или празник,претпочитувајте суво црвено вино, за да помогнете на желудникот да меле храната, но не претерувајте со овој пијалок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *