Запознајте го новиот Moët Rosé Impérial limited edition!

Оваа сезона Moët & Chandon го претстави Moët Rosé Impérial Emoëticons – лимитирана едиција која ќе Ви овозможи на најубав начин да ја покажете љубовта кон саканата личност.
Шишето е облечено во славеничката розе боја. Moët Rosé Impérial е пијалок за спонтано дружење со заводлив овошен вкус и карактеристичен Moët & Chandon стил.

03
Со зрелост од точно две години, која е постигната во подрумите на славната куќа, Moët Rosé Impérial, има сјајна розе боја со жолти детали кои симболизираат интензивен букет на овошни црвени плодови, цветни нијанси на ружа и благо навестување на бибер.
Оваа волшебна мешавина го комбинира интензитетот на овошните бобички, цврстината на праската и суптилната свежина на ментолот, која ги воодушевува вашите непца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *