Професионална дегустација со чашите на Ридел со Стефано Канело

Во рамките на годинешното издание на најзначајниот вински настан, Винодонија, сите вљубеници во виното ќе имаат можност да им се на Ридел на едукативна и забавна програма која засекогаш ќе го промени Вашиот вински живот!
На уникатната и воедно фасцинантна винска дегустација, Стефано Канело, потпретседателот за продажба за Југоисточна Европа, ќе ја претстави врската помеѓу формата на чашата, нашата перцепција и уживањето во виното.
Настанот ќе се оддржи во петок, 1ви декември со почеток од 16 часот, а еднодневната карта која вклучува учество и на останатите настани од првиот, како и можност да дегустирате повеќе од 300 вина од над 40 винарии од земјава и странство чини само 490 денари, а истите може да се купат на следниот овде.

23518867_382224098873857_4209416559717056651_n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *