Кавадарци му посака топло добредојде на Пјер Бишоф

По повеќе од 13 часови поминати на велосипед, во кои ги почуствува сите годишни времиња, но и ненамерно виде многу поголем дел од Македонија, германскиот велосипедист Пјер Бишоф уморен од неочекувано долгата авантура предизвикана од едно грешно свртување, некаде околу 20 часот и 30 минути пристигна во Кавадарци.
Во кругот на компанијата Кожувчанка ДОО која е партнер на компанијата Синалко од Германија, чиј ексклузивец е и Бишоф, германскиот екстремен спортист беше пречекан од менаџерскиот тим на компанијата, предводен од извршниот директор, г-ѓа Јанинка Чупаркоска, членовите на здружението на Тиквешки точакџии и претставници од медиумите.

IMG_1525
По прошетка низ производствениот погон во која Бишоф и неговиот тим имаа можност да се запознаат со процесот на производство на производите од брендот Синалко, генералниот спонзор на Бишоф, следуваше и пригодна свеченост на чиј почеток германецот најпрво се извини за доцнењето и пропуштената програма која ја организираше Кожувчанка ДОО и тимот на www.vinotika.mk, и во знак на извинување најави дека ќе биде дел од денешната велосипедската парада која ја организираше сојузот за училишен спорт на град Кавадарци.
Во продолжение претставниците од компанијата Кожувчанка му подарија брендирани подароци, а брендирана велосипедска опрема со името на Бишоф беше врачена и од членовите на здружението Тиквешки точакџии кои му упатија и јавна покана за учество на годинашното издание на манифестацијата Алшар – Допри го сонцето.

IMG_1190
На Бишоф му беа презентирани и неколку фотографии и инсерти од организираниот пречек и велосипедска парада во негова чест, која и покрај големото невреме, беше спроведена во целост. Како што и беше најавено, Тиквешките точакџии, заедно со менаџерскиот тим на Кожувчанка ДОО од кругот на компанијата се упатија кон црквата Света Петка, од каде што со останатите членови на здружението и вљубеници во велосипедизмот, продолжија на градскиот плоштад.

IMG_1229

На платото пред општината свое шоу имаше DJ Buli, пред присутните се обратија Митко Јовановски, маркетинг менаџер во компанијата Кожувчанка ДОО, Милан Колев од сојузот за училишен спорт на општина Кавадарци, Живко Гурев, претседател на здружението Тиквешки точакџии, а низ целиот настан присутните ги водеше и за ликот и делото на Бишоф зборуваше Душко Стефанов.

IMG_1343

IMG_1304

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *