Горан Самарџиев ќе го отвори годинешното издание на Алшар 2018

Поранешниот капитен на кошаркарскиот клуб Фени Индустри, осум кратниот освојувач на македонското кошаркарско првенство и човекот кој седум пати го освои националниот куп, живата кошаркарска легенда на македонската кошарка, Горан Самарџиев ќе го отвори годинешното издание на најголемиот македонски аутдор настан, Алшар 2018.
Самарџиев кој пред две години ја започна својата тренерска кариера, е третото славно спортско име, по Петар Ангелов – Диви и Игор Иџе Стефановски кој ќе ја има честа да го означи официјалниот старт на централните настани, односно велосипедските и планинарските тури на Алшар 2018.
Популарниот Чема и самиот беше дел од првите две фестивалски изданија, и тоа како активен учесник во планинарските тури кои здружението Тиквешки точакџии ги организраше заедно со планинарското друштво Орле од Кавадарци.

13407183_10208837433407511_3167502083842512608_n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *