Манекенките се сложни: Чаша вино е најдобар моден додаток

Познатите манекенки и најдобри пријателки, Бела Хадид и Кендал Џенер, се појавија во складни облеки. За YouTube коктел забавата која беше одржана во склоп на модната недела во Париз, и двете беа облечени во портокалови фустани, без градници, а од хотелот од кои излегоа беа со чаша вино во рацете.
Се чини дека се угледале на Ријана, која на фотографиите од ноќните излегувања често можеме да ја видиме со чаша во рацете. Фустаните на овие две познати дами не се воопшто слично, само боите се исти.
Кендал одбра асиметричен фустан со едно откриено рамо, а Бела носеше свилен фустан со копчиња и со по некој шарен детаљ.

portokalovo2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *