Овој викенд во Попова Кула, промоција на Станушина од бербата 2015

Втората промоција во новата сезона на дегустација во винаријата Попова Кула ќе биде во знакот на автохтоната Станушина од бербата 2015 во комбинација на димен колбас и пршут.
Бидете и вие дел од промоцијата на ова уникатно црвено вино. Основниот дегустационен пакект вклучува
-1 Чаша Станушина берба 2015
-порција димен колбас и пршут
-винска тура
по промо цена од само 200 денари.
Предлог Мени за ручек – Промоција на Станушина 2015
Сезонска салата
Главно јадење – Свинско селско
Десерт – Раванија
Цена 660 мкд
Нашата Станушина е румено вино со интензивна арома на јагода, малина и сув лист. Станушината е вино за секој ден и секоја прилика, со траен впечаток на свежина и леснина.
Резервации на 076 432 630 или на e-mail: reservation@popovakula.com.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *