„Кралот“ со чаша вино го гледаше дербито на Лос Анџелес

Леброн Џејмс поради повреда не беше дел од тимот на Лос Анџелес Лејкерс кој го загуби градското дерби од Лос Анџелес Клиперс со 107-118, но сепак повторно беше во центарот на вниманието.
Причина за тоа е што Леброн се појави на мечот во „Стејплс центарот“ со чаша вино и можеше да се забележи дека е расположен. „Кралот“ не криеше дека му одговара краткиот одмор по жестокот темпо на натпревари, но и виното кое го пиеше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *