Конор Мекгрегор влегува во бизнисот со вино

Одлуката дека ќе се повлекува од рингот и нејзиното повлекување ја ставија во сенка промоцијата на првото вино на поранешниот УФЦ шампион, Конор Мекгрегор кој е последен од листата на славни кој влегува во бизнисот со вино.
Ирецот на социјалните медиуми објави фотографија и видео со неговото „Champ Champ Rose”, кое следува по успешниот бренд за виски.

conor
„Исто како што направив со моето ирско виски, сега почнувам бизнис со винарија. Ви го претставувам најдоброто розе во светот“, напиша меѓу другото Ирецот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *