Втор ден Тиквешки гроздобер. Еве што не очекува

Со изложбата на олдтајмери и традиционалниот турнир во табла кои веќе се во тек започна вториот гроздоберски ден кој ќе донесе многу настани на задоволство на сите кавадарчани и нивните гости кои од сите страни на земјата пристигнуваат во Кавадараци.
Во 13 часот ќе започне традиционалното мото рели, а во 14 часот ќе продефилираат кавадаречките велосипедисти. За сите оние кои сакаат еден поинаков ручек надвор од своите домови, може да уживаат во паркот наспроти полицијата каде за во 15 часот е закажан настапот на Трио Гранде, а за во 17 на сцената ќе се качат Класико Бенд.

41345274_588663561549997_1704901939755483136_n
Во 18 часот во Галеријата при Домот на културата градоначалникот Митко Јанчев ќе ги прими делегациите и гостите на гроздоберот, по што ќе започне и свечената седница на Советот на општина Кавадарци.
Забавата продолжува на градскиот плоштад во 20 часот со настапот на DJ Buli, во 21 ќе настапат легендарните Леб и Сол, веднаш по нив на сцената ќе се појави Антониа Гиговска, а за крај не очекува концертот на Јелена Розга.

jelena rozga
За најупорните, забавата до утринските часови ќе продолжи на костурницата во градскиот парк каде што ќе настапат DJ Metodi Hristov, DJ Lako, DJ Power и DJ Metha Mill.

41361752_589047474844939_3408185879431217152_n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *