Понеделнички рецепт

Потребни состојки:

500 гр стек

100 гр сланина

Масло

150 гр рендан кашкавал

Сол и бибер

Начин на подготовка:

Исечете го месото на средина. Пропржете ја сланината. Во средина на месото ставете од ренданиот кашкавал.

Додајте го и пилешкиот стек во тавата. Посолете по вкус. Со месото послужете пире или ориз.