Вино и десерти

Една од причините што сите толку многу ја сакаме пролетта е овој неверојатно неверојатен сјај на импулси кои ги имитираат нашите сетила, од разнобојните бои и мирисите на природата што цветаат, до неодоливите комбинации на вкусови на небото – всушност сè што ви треба за да создадете совршени моменти за релаксација, одмор и уживање.

Во ресторанот Орка, покрај традиционалните истриски специјалитети и деликатеси, ве очекуваат вкусни десерти, како и врвни квалитетни вина кои идеално ќе се вклопат во различни десерти од чоколадо и овошје на нашето мени. Пријатниот амбиент и пространа тераса ќе ви овозможат целосно да се опуштите и да се чувствувате како дома, а нашиот професионален и секогаш staffубезен персонал со задоволство ќе препорача комбинација на десерт и вино што ќе ви овозможи вистинска мала сензација на ароми и вкусови.

Пробајте чоколадна торта, торта од чоколадо и кокос, домашен чизкејк со бобинки, смокви и лимони, заводлив шербет, овошни салати и панакота или едноставно изберете традиционални палачинки со џем, ореви и нутела, сите во комбинација со квалитетни вина со нашите обемни списоци со вина и почестете се себе си и вашата компанија со сосема поинакво искуство со пролетта.

Посетете го нашиот семеен ресторан Орка на самиот влез во Ровињ и пренесете го вашето гурманско искуство со уживање во вкусни закуски и добро вино на сосема ново ниво.

Една од причините што сите толку многу ја сакаме пролетта е овој неверојатно неверојатен сјај на импулси кои ги имитираат нашите сетила, од разнобојните бои и мирисите на природата што цветаат, до неодоливите комбинации на вкусови на небото – всушност сè што ви треба за да создадете совршени моменти за релаксација, одмор и уживање.

Во ресторанот Орка, покрај традиционалните истриски специјалитети и деликатеси, ве очекуваат вкусни десерти, како и врвни квалитетни вина кои идеално ќе се вклопат во разновидните чоколадни и овошни десерти на нашето мени. Пријатен амбиент и пространа тераса ќе ви овозможат целосно да се опуштите и да се чувствувате како дома, а нашиот професионален и секогаш friendlyубезен персонал со задоволство ќе препорача комбинација на десерт и вино што ќе ви овозможи вистинска мала сензација на ароми и вкусови.