Новогодишни Колачиња

Состојки:

200г црно чоколадо

80г кокосово масло

100г кокосов шеќер

2 мали лажици чиа семе натопени во 4 мали лажици ладна вода

1 супена лажица екстрат од ванила

50г оризово брашно

50г кокосово брашно

100г бадемово брашно

1 супена лажица какао

1 ќесичка прашок пециво

Шеќер во прав за валкање