Ниту ручекот со Макрон не го премисли Трамп да се откаже од тарифите за француското вино

Американскиот претседател Доналд Трамп, за време на средбата со неговиот колега Емануел Макрон, пред почетокот на самитот на Г-7, разговарале

Прочитај повеќе

Македонија е 19та најомилена светска винска дестинација на туристите

Љубителите на вино од целиот свет ја рангираа Македонија на фантастичното 19-то место за најдобра винска туристичка дестинација. Според британски

Прочитај повеќе

Заработете 550 евра возејќи се со јахта и дегустирајќи врвни хрватски вина и храна

Во потрага сте по Вашата работа од соништата. Ако да, тогаш ова дефинитивно е за Вас. Туристичката компанија „Круз Хрватска“ се

Прочитај повеќе

Лозарите бараат земјоделскиот факултет да ги одредува шеќерните единици на грозјето

Земјоделскиот факултет, наместо винариите да ги одредува шеќерните единици за грозјето при откупот, бараат тиквешките лозари. Тие ја повикаа оваа

Прочитај повеќе