Афродизијак. No.1

Строгата „чиста“ диета наскоро може да замине во историјата, бидејќи резултатите од новата студија покажуваат дека пивото, виното и чоколадото можат да го продолжат животот. Научниците велат дека одредена диета …

Афродизијак. No.1 Прочитај повеќе

Моника Белучи, за животот!

Белучи (51) го привлече вниманието на јавноста како „најстарата девојка од Бонд досега“ во новиот филм „Спектар“ за Бонд, а во интервју за британски Телеграф изјави дека кога Сем Мендес …

Моника Белучи, за животот! Прочитај повеќе

Вашата омилена боја покажува колку си одговарате со партнерот во кревет

Вашата омилена боја може многу лесно да покаже каков вид либидо имате и колку сте компатибилни со партнерот кога станува збор за сексот. Кафеава Луѓето чија омилена боја е кафеавата …

Вашата омилена боја покажува колку си одговарате со партнерот во кревет Прочитај повеќе

Дали навистина жените се како виното?

Голем број жени сметаат дека кога ќе ја поминат 30-тата година од животот ја губат сексуалната моќ. Меѓутоа, вистината е дека дури тогаш стануваат зрели за вистински сексуална авантура. Можеби …

Дали навистина жените се како виното? Прочитај повеќе

Како да го излудите својот партнер

Како и жените така и мажите имаат свој список омилени активности за време на сексот, кои максимално ги возбудуваат. Ова се најчестото нешто што најмногу ги привлекува во кревет и …

Како да го излудите својот партнер Прочитај повеќе

Сексот е како вино – се подобрува со возраста!

Не плашете се од староста затоа што дури и кога сте стари, можете да „имате секс“. Некои одат дури и подобро отколку во нивната младост. Нема непотребна напнатост и трепет, …

Сексот е како вино – се подобрува со возраста! Прочитај повеќе

Вино за подобар секс

Студија спроведена од др. Никола Мондаини на клиниката Оспедејл Санта Марија Анунзиата во Фиренца, покажа дека црвеното вино има корисен ефект врз сексуалниот живот на жените. Во истражувањето учествувале 789 …

Вино за подобар секс Прочитај повеќе

Моника Белучи секс совети

Белучи (51) го привлече вниманието на јавноста како “најстарата Бонд девојка“ во новиот филм за агентот 007 „Spectre” и во интервју за британскиот „Телеграф“ изјави дека, кога за прв пат …

Моника Белучи секс совети Прочитај повеќе