Бренда е секси и кога позира во буре со грозје

Бренда Никол Родерик е прекрасна русокоса која позира на интересна локација. Дека добри фотографии зависат исклучиво од моделот, а не од местото на фотографирање, најдобар пример е Бренда, со оваа …

Бренда е секси и кога позира во буре со грозје Прочитај повеќе

Црвеното вино помеѓу 17 супер намирници за подобар секс

Од совети за подобар секс никогаш доста. Затоа, во оваа прилика ви пренесуваме листа на топ намирници за кои е докажано дека ќе ви помогнат да ја подобрите изведбата во …

Црвеното вино помеѓу 17 супер намирници за подобар секс Прочитај повеќе

Чаша вино ги прави жените поубави

Чаша вино прави жените да изгледаат поубаво, но не и втората, се вели во последното британско истражување. Конзумирањето на вино и друг алкохол во мали количини ја прошируваат зеницата на …

Чаша вино ги прави жените поубави Прочитај повеќе

Виното е сексуална суперхрана

Придобивки од виното кои се многу корисни се многубројни, но еве дел од најважните: Сексуална суперхрана 40 годишна студија од Харвард Универзитетот во Источна Англија научниците докажаа дека средовековните мажи …

Виното е сексуална суперхрана Прочитај повеќе

Жени, вино и секс

Виното и женската сексуалност се тесно поврзани. Ефективноста на црното вино како афродизијак експериментално го докажаа италијанските научници, истакнувајќи дека тоа ја зголемува сексуалната желба повеќе од било кој друг …

Жени, вино и секс Прочитај повеќе

Стево Карапанџа: Виното е голем афродизијак

Виното несомнено е еден од најголемите афродизијаци. Тоа го порачува и познатиот Стево Карапанџа, домаќинот на единственото шоу за готвење во поранешна Југославија. Тој вели опуштена атмосфера и вино, но …

Стево Карапанџа: Виното е голем афродизијак Прочитај повеќе

Уживајте во виното и малку поинаква предигра

Кога станува збор за возбудата, страста и задоволството во сексот, предиграта е подеднакво важна како и самиот чин на сексот. Освен стандардните начини на задоволување кои ги содржи познатата предигра, …

Уживајте во виното и малку поинаква предигра Прочитај повеќе

Жените преферираат вино пред секс

Дури 75% од жените изјавиле дека пијат по некоја чашка вино пред да легнат во кревет со сопругот или дечкото, тврдат англичаните во своето најново истражување. Жените често конзумираат алкохол …

Жените преферираат вино пред секс Прочитај повеќе

Зошто младоженците наздравуваат со вино?

Здравицата со вино на младоженците не е случајна. Уште од антиката младенците пиеле вино, и тоа не само за здравица, туку и во првиот месец од бракот, погодувате, за да …

Зошто младоженците наздравуваат со вино? Прочитај повеќе

Вечера со вино е моќен афродизијак

Преку едно истражување спроведено во САД се добиени интересни резултати во однос на сексуалните желби на жените. Во анкетата учествувале 1000 лица помеѓу 18 и 64 годни, со цел да …

Вечера со вино е моќен афродизијак Прочитај повеќе

Лекарите потврдија: Вино за подобар секс

Истражувањето спроведено меѓу жени открило дека една или две чаши вино во текот на денот може да придонесат за значително подобар и повозбудлив живот во спалната соба. Истражувачите испитале 800 …

Лекарите потврдија: Вино за подобар секс Прочитај повеќе

И греаното вино е силен афродизијак

Кога температурите ќе се снижат, грееното вино е еден од омилените зимски специјалитети. Овој прекрасен топол напиток може брзо и едноставно да се подготви во удобноста на ншиот дом. Многу …

И греаното вино е силен афродизијак Прочитај повеќе

Доброто вино и добрата атмосфера се најдобар афродизијак

Се сеќавате ли на еден од гуруата во светот на храната на поранешната држава, Стево Карапанџа? За оние помладите што не знаат, тој заедно со познатиот хрватски водител Оливер Млакар …

Доброто вино и добрата атмосфера се најдобар афродизијак Прочитај повеќе

Црвеното вино е афродизијак за жените

Научниците заклучиле дека нивото на сексуални желби е поголемо кај жените кои умерено пијат црвено вино, отколку кај оние кои пијат некој друг алкохол. Италијанските научници од универзитетот во Фиренца, …

Црвеното вино е афродизијак за жените Прочитај повеќе