БОН ТОН

Сите

Вино и музика

Ако идејата за личност убедена дека вкусот на вино може да се подобри со музика расте и добива публицитет, прашањето за сомелие во иднина може да звучи како: „Дали имате …

Број до 9

ВИНСКИ ПРИКАЗНИ

Сите

Животот е краток

животот е премногу краток за да пиете лошо вино, да не јадете сладолед и да губите време на луѓе кои не се грижат за вас.кажете не на лажните врски за …

ВИНО И ХРАНА

Сите

Новогодишни Колачиња

Состојки: 200г црно чоколадо 80г кокосово масло 100г кокосов шеќер 2 мали лажици чиа семе натопени во 4 мали лажици ладна вода 1 супена лажица екстрат од ванила 50г оризово …

ВИНО И СЕКС

Сите

Празнични совети

Многу студии ја докажаа врската помеѓу храната, пијалокот и сексот, а со векови некои намирници се сметаат за афродизијаци. Сепак, научниците не престанаа да бидат фасцинирани од оваа врска, па …

Афродизијак. No.1

Боемот

Избрусен градски дијаманту од кијаметите на чаршијата непријателу на современото современику на боемството пропратено со мисли неприлични за девојки со бујни гради за маси полни чаши рујно вино за улици градски полни со замислени гримаси препознатливи дури и под маски. Одкровенику на непријатноста пroсветли ги со својот сјај непросветлените со чаша вино отвори му го тајниот свет на Дионис на овој град Боему, скитнику, човеку….

Миле Белевски – Буки