ЖЕНИТЕ, ВИНОТО И СЕКСОТ

Жените кои дневно конзумираат една до две чаши црно вино имаат подобар и поисполнет сексуален живот. Научниците од универзитетот во Фиренца извршиле истражување со 800 испитанички на возраст од 18 …

ЖЕНИТЕ, ВИНОТО И СЕКСОТ Прочитај повеќе

Секс пози

Расположени за нови експерименти во сексот викендов?  Што велите за три предлози кои гарантираат длабока пенетрација и феноменално задоволство кај двајцата партнери? Потребно ви е само добра чашка вино, расположен …

Секс пози Прочитај повеќе

3 причини зошто виното е добро за секс

Сите знаеме дека постои тесна врска помеѓу виното и Еросот: митологијата, литературата, кино и личните искуства ја консолидираа оваа комбинација и ја направија составен дел од нашата имагинарна. Но, дали …

3 причини зошто виното е добро за секс Прочитај повеќе

Најдобар алкохол за одличен секс!

Секс и алкохол…. кога е добитната комбинација и кога е вжештена? Ако го прашате Леон Фелпс за главната состојка во loveубовта, неговиот одговор секогаш ќе биде Курвоизер . Алкохолот, а особено црвеното вино, е …

Најдобар алкохол за одличен секс! Прочитај повеќе

Една партија шах во понеделник навечер

Колку повеќе имате секс, толку сте поздрави и при подигнување на вашата страст, ова ќе ви помогне Сексуалниот живот стана рутински за вас и не уживате како порано? Можеби е време …

Една партија шах во понеделник навечер Прочитај повеќе

Една до две чаши вино…

Неодамнешните студии спроведени од група лекари во Италија откриле дека луѓето кои секојдневно консумираат  една до две чаши црвено вино  имаат подобар и поисполнет сексуален живот … Научниците од Универзитетот во Фиренца …

Една до две чаши вино… Прочитај повеќе

Најдобар алкохол за добар секс

Ако го прашате Леон Фелпс – ака „Дама човек“ – за најсуштинската состојка за убовта, Курвоизер ќе биде неговиот одговор секој пат. Како што тој толку славно кажа во трговската марка …

Најдобар алкохол за добар секс Прочитај повеќе

Sex Story

Неодамнешните студии спроведени од група лекари во Италија откриле дека луѓето кои консумираат една до две чаши црвено вино дневно   имаат подобар и поисполнет сексуален живот … Научниците од Универзитетот во Фиренца спроведоа …

Sex Story Прочитај повеќе

Предлог за најдобар саботен секс

Секс и алкохол…. кога е добитната комбинација и кога е вжештена? Ако го прашате Леон Фелпс за главната состојка во loveубовта, неговиот одговор секогаш ќе биде Курвоизер . Алкохолот, а особено црвеното вино, е …

Предлог за најдобар саботен секс Прочитај повеќе