Винска авантура во срцето на Македонија

Луѓето надарени од Бога со талент за пишување белешки од времето во кое живееле и писмо кое ќе потсети за годините во кои твореле, најчесто веруваат дека пиењето вино е …

Винска авантура во срцето на Македонија Прочитај повеќе

„Шардоне“ на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“ е се што сакам ова лето

Летото е прекрасно, особено кога ќе го споите одморот со вино. Замислете, лежите на некоја убава песочна плажа и пиете изладено Шардоне гледајќи го зајдисонцето, или пак наздравувате со Вашите …

„Шардоне“ на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“ е се што сакам ова лето Прочитај повеќе

Вината на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“ ги собраа сите награди на 86-иот меѓународен Новосадски Саем

Со голем шампионски пехар за врвен квалитет на оценетите вина, три големи златни и пет златни медали, вината на ВВМ „ГД – ТИКВЕШ“ од Кавадарци доминираа на 86тото издание на …

Вината на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“ ги собраа сите награди на 86-иот меѓународен Новосадски Саем Прочитај повеќе

Пикник, фудбал, скара и Мерло на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“

Месец мај и почетокот на јуни ги носат можеби најубавите денови за пикник, исполнети со другарски фудбал, убава, македонска народна песна и мирис на месо и зеленчук приготвени на скара …

Пикник, фудбал, скара и Мерло на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“ Прочитај повеќе

Префинет изглед на апсолутниот „Фаворит“ помеѓу црвените вина

Моќниот „Фаворит“ на винарската визба „Милев“ доби сосема нов, префинет изглед, која во целост го обликува како едно од врвните вина кои ќе сакате да ги имате на Вашата трпеза. …

Префинет изглед на апсолутниот „Фаворит“ помеѓу црвените вина Прочитај повеќе

365 Classic, вина за секој ден од годината

Винарската визба Милев „ГД – ТИКВЕШ“ продолжува да го диктира темпото на македонската винска сцена. По ребрендирањето на комплетната „Вирго“ линија и промоцијата на виното „Сира“, „ГД-ТИКВЕШ“ во своето винско …

365 Classic, вина за секој ден од годината Прочитај повеќе

Ексклузивно: „Сира“ е новата гордост на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“

Винарската визба Милев „ГД-ТИКВЕШ“ оваа пролет дефинитивно е во центарот на вниманието на целокупната македонска винска јавност. Само две недели по официјалната промоција на новиот ребрендиран дизајн на целокупната Вирго …

Ексклузивно: „Сира“ е новата гордост на ВВМ „ГД-ТИКВЕШ“ Прочитај повеќе

Уметност и имагинација. Погледнете како изгледа ребрендираната Вирго линија на ВВМ „ГД – ТИКВЕШ“

Инспирирани од се она што ги прави виното и жените по многу нешта толку слични, а сепак толку посебни и уникатни, денес, на осми март, Светскиот ден на жената, винарската …

Уметност и имагинација. Погледнете како изгледа ребрендираната Вирго линија на ВВМ „ГД – ТИКВЕШ“ Прочитај повеќе

ВВМ „Гоце Делчев – Тиквеш“ нов спонзор на ГРК Тиквеш

Винарската визба Милев „Гоце Делчев – Тиквеш“ е нов спонзор на градскиот ракометен клуб Тиквеш, кој најавува интересна и возбудлива сезона во која ќе се вмеша во борбата за места …

ВВМ „Гоце Делчев – Тиквеш“ нов спонзор на ГРК Тиквеш Прочитај повеќе

Летно винско освежување со „Суво Горско – Бело“ на ВВМ „Гоце Делчев – Тиквеш“

Кој вели дека виното не е за лето? Постојат ли сеуште луѓе кои што тврдат дека виното не освежува? Иако розе виното е апсолутен хит за ова лето, никогаш не …

Летно винско освежување со „Суво Горско – Бело“ на ВВМ „Гоце Делчев – Тиквеш“ Прочитај повеќе

АД „Гоце Делчев – Тиквеш“ и официјално ја започна бербата на кардинал и супер ран афус али

Со откинување на првите гроздови од сортите кардинал и супер ран афус али, најголемиот производител на трпезно и винско грозје во Македонија, АД „Гоце Делчев – Тиквеш“ денеска и официјално …

АД „Гоце Делчев – Тиквеш“ и официјално ја започна бербата на кардинал и супер ран афус али Прочитај повеќе

Фианото на ВВМ „Гоце Делчев – Тиквеш“, миленик на девојките и хит во ХОРЕКА-та

Шест месеци откако официјално на светот му беше претставено првото македонско „фиано“, новото вино на винарската визба Милев „Гоце Делчев – Тиквеш“ стана апсолутен хит кај хотелиерите, ресторанџиите и кафетериите. …

Фианото на ВВМ „Гоце Делчев – Тиквеш“, миленик на девојките и хит во ХОРЕКА-та Прочитај повеќе

АД „Гоце Делчев – Тиквеш“ и СОЗШУ „Ѓорче Петров“ потпишаа меморандум за соработка

Директорот на АД „Гоце Делчев – Тиквеш“, Ристо Милев и директорот на средното општинско земјоделско и шумарско училиште, Ѓорче Петров, Горан Велковски, потпишаа меморандум за долгорочна научна, техничка, образовна и …

АД „Гоце Делчев – Тиквеш“ и СОЗШУ „Ѓорче Петров“ потпишаа меморандум за соработка Прочитај повеќе

Интервју со Ристо Милев, човекот кој стои зад секој успех на „Гоце Делчев – Тиквеш“

„Зошто би работеле нешто ако не го сакате“ е животното мото на Ристо Милев, човекот кој стои зад сите успеси на „Гоце Делчев – Тиквеш“, најголемиот производител на грозје на …

Интервју со Ристо Милев, човекот кој стои зад секој успех на „Гоце Делчев – Тиквеш“ Прочитај повеќе