Колку навистина е старо виното?

Од кога датира виното Речиси секој ден уживаме во неговите вкусови, го комбинираме со нашите омилени оброци, и редовно дигаме чаши за да ги прославиме сите наши животни успеси, но …

Колку навистина е старо виното? Прочитај повеќе

„Вранецот“ на „Стоби“ е меѓу најдобрите вина од Балканот и Азија

Експертот Дејв Мекинтаер го истакна „Вранец Веритас“ од бербата од 2011 година и го оцени како одлично вино, а на комплиментите кон македонската винарија деновиве се приклучи и американскиот весник …

„Вранецот“ на „Стоби“ е меѓу најдобрите вина од Балканот и Азија Прочитај повеќе