И греаното вино е силен афродизијак

Кога температурите ќе се снижат, грееното вино е еден од омилените зимски специјалитети. Овој прекрасен топол напиток може брзо и едноставно да се подготви во удобноста на ншиот дом. Многу …

И греаното вино е силен афродизијак Прочитај повеќе

Доброто вино и добрата атмосфера се најдобар афродизијак

Се сеќавате ли на еден од гуруата во светот на храната на поранешната држава, Стево Карапанџа? За оние помладите што не знаат, тој заедно со познатиот хрватски водител Оливер Млакар …

Доброто вино и добрата атмосфера се најдобар афродизијак Прочитај повеќе

Со греано вино против настинка

Уживањето во грееното вино носи задоволство и заштита од студот. Но, знаете ли дека тоа веќе одамна се користи и како многу ефикасен лек против настинка. Во оваа цел, особено …

Со греано вино против настинка Прочитај повеќе

Црвеното вино е афродизијак за жените

Научниците заклучиле дека нивото на сексуални желби е поголемо кај жените кои умерено пијат црвено вино, отколку кај оние кои пијат некој друг алкохол. Италијанските научници од универзитетот во Фиренца, …

Црвеното вино е афродизијак за жените Прочитај повеќе