Македонското вино е најдобриот бренд-амбасадор на Македонија

На годинешното пролетно оценување на престижниот натпревар за вино „Мундус вини“, кој по 26-ти пат се одржа во Нојштад, Германија, во периодот од 18 до 23 февруари 2020 година, 268 …

Македонското вино е најдобриот бренд-амбасадор на Македонија Прочитај повеќе

Идеален избор за вечера

Потребни состојки: 1 лажица маслиново масло пулпа од домати (количина по вкус) прстофат кафеав шеќер 4 јајца јогурт 2 чешниња сечкан лук зачини по желба малку магдонос половина главица ситно …

Идеален избор за вечера Прочитај повеќе

Еве во кои земји во светот се пие најмногу пиво.

Пивото се пие секаде и го пие речиси секој. Ширум светот се организираат и најразлични фестивали, каде луѓе од сите краеви доаѓаат да пијат пиво. Сепак постојат земји во кои …

Еве во кои земји во светот се пие најмногу пиво. Прочитај повеќе

Чаша полна оксиданти

Грозјето е малку калорично, па затоа е добар сојузник при слабеење. Грозјето со темно виолетова боја е исклучително богато со антиоксиданти, кои го зачувуваат нашето здравје и младешки изглед. Грозјето …

Чаша полна оксиданти Прочитај повеќе

Вашата омилена боја покажува колку си одговарате со партнерот во кревет

Вашата омилена боја може многу лесно да покаже каков вид либидо имате и колку сте компатибилни со партнерот кога станува збор за сексот. Кафеава Луѓето чија омилена боја е кафеавата …

Вашата омилена боја покажува колку си одговарате со партнерот во кревет Прочитај повеќе

Продолжете го животот со ВИНО

Според студијата на списанието Молекуларна психијатрија, постојат три работи што треба да ги јадете секој ден за да живеете подолго и посреќно, а тоа се: омега-3 масни киселини, ресвератрол и …

Продолжете го животот со ВИНО Прочитај повеќе