Лекарите потврдија: Вино за подобар секс

Истражувањето спроведено меѓу жени открило дека една или две чаши вино во текот на денот може да придонесат за значително подобар и повозбудлив живот во спалната соба. Истражувачите испитале 800 …

Лекарите потврдија: Вино за подобар секс Прочитај повеќе

Француското шампанско руши рекорди

Продажбата на француско шампанско лани достигна 4,75 милијарди евра, што се припишува на прекумерната побарувачка за прочуените француски пенливи вина, покажуваат најновите податоци на здружението на француски производители. Во однос …

Француското шампанско руши рекорди Прочитај повеќе

Тајната за убавина на Моника Белучи: Добра храна, вино и секс

Како една 51- годишна жена да го заведе Џејмс Бонд? Моника Белучи има совет: добро јади, добро пиј, имај добар секс и постојано биди насмеан! Белучи (51) го привлече вниманието …

Тајната за убавина на Моника Белучи: Добра храна, вино и секс Прочитај повеќе

Анче Наневска чекори по патот на виното

Анче Наневска е сомелиерка, доцентка за храна и вино, независна консултантка на интернационални компании за креирање еногастрономска селекција. Неодамна стана и бренд-амбасадорка на австриската компанија „Традо ГмбХ“, која се занимава …

Анче Наневска чекори по патот на виното Прочитај повеќе

На здравје од престолнината на виното, Тоскана

Криза? Тоскана е веќе однапред „окупирана“ за следните шест претстојни месеци: замоците се однапред резервирани, а дегустацијата на вино пребукирана од туристичката елита која овде доаѓа од сите страни на …

На здравје од престолнината на виното, Тоскана Прочитај повеќе

Како да го одберете вистинското вино

Една од најважните работи која треба да ја запаметите во врска со виното е дека не мора да бидете стручњак за да уживате во него. Доволно е да го следите …

Како да го одберете вистинското вино Прочитај повеќе