Најдобра чоколадна торта, дефинитивно

Оделете ги жолчките и белките. Путерот изматете го со шеќерот да се добие кремаста смеса и потоа додајте ги јајцата едно по едно и матете додека се изедначат. Потоа додајте …

Најдобра чоколадна торта, дефинитивно Прочитај повеќе

Mr. Somelier

Ако прашате некого што прави сомелиер, голема е веројатноста тие да одговорат дека станува збор за личност вклучена во служење вино. Сепак, оваа дефиниција не е исто така дел од официјалната …

Mr. Somelier Прочитај повеќе