Најдобра чоколадна торта, дефинитивно

Оделете ги жолчките и белките. Путерот изматете го со шеќерот да се добие кремаста смеса и потоа додајте ги јајцата едно по едно и матете додека се изедначат. Потоа додајте …

Најдобра чоколадна торта, дефинитивно Прочитај повеќе