Ниту ручекот со Макрон не го премисли Трамп да се откаже од тарифите за француското вино

Американскиот претседател Доналд Трамп, за време на средбата со неговиот колега Емануел Макрон, пред почетокот на самитот на Г-7, разговарале за зголемените трговски тенизии меѓу двете земји. Трамп се закани …

Ниту ручекот со Макрон не го премисли Трамп да се откаже од тарифите за француското вино Прочитај повеќе