Платинест медал за црвеното вино „Веритас“ на „Стоби“

Црвеното вино „Веритас“ од бербата од 2015 година на винарницата „Стоби“ се закити со највисокото признание „платинест медал“, на престижниот вински натпревар „Декантер“ во Азија. Ова признание се доделува само …

Платинест медал за црвеното вино „Веритас“ на „Стоби“ Прочитај повеќе

Шест прекрасни градови во кои можете да пиете ефтино врвно вино

Светот крие премногу прекрасни места кои освен природните убавини можат да Ви понудат достапни цени, особено ако сакате да уживате во животот. Па, ако веќе сте решиле да избегате од …

Шест прекрасни градови во кои можете да пиете ефтино врвно вино Прочитај повеќе

Слабејте без да се откажете од гурманските навики и виното

Би сакале ли да слабеете додека секој ден пиете по една до две чаши вино. Ако одговорот е да, тогаш време е да започнете да ја применувате Сонома диетата. Сонома …

Слабејте без да се откажете од гурманските навики и виното Прочитај повеќе

Grand Vin – Дегустација на премиум македонски вина

Мотото „Помалку е повеќе“ во винскиот свет се однесува на вината од премиум сегментот како и ретките вина кои генерално се произведуваат во мали колични и нудат загарантирано повеќе уживање. …

Grand Vin – Дегустација на премиум македонски вина Прочитај повеќе

Винскиот воз кој ќе Ви ги открие највозбудливите тајни на долината Напа

Винските тури низ долината Напа го направија пиењето во јавен превоз најдоброто нешто што можете да го направите за време на вашето неделно попладне. По железничката линија во Северна Калифорнија, …

Винскиот воз кој ќе Ви ги открие највозбудливите тајни на долината Напа Прочитај повеќе

Отворен повик за дизајн на сувенири поврзани со производство на грозје и вино

Во рамки на проект за унапредување на винскиот туризам и понуда во земјава, „Тиквеш вински туризам“ отвора повик за сите заинтересирани правни и физички субјекти кои се занимаваат со дизајн …

Отворен повик за дизајн на сувенири поврзани со производство на грозје и вино Прочитај повеќе

Една недела по завршувањето на традиционалниот „Вино Фест“ кој се оддржува во Веро Центар, Скопје повторно ќе биде домаќин на уште еден голем вински наста. Од четврток до сабота, 26-ти …

Прочитај повеќе