Млад винар од тиквешијата ја враќа старата традиција

Виното отсекогаш имало посебно место во секојдневието на луѓето од овие простори затоа што со него се делеле радоста и тагата, тажните и среќните моменти. Се почесто почнува да се …

Млад винар од тиквешијата ја враќа старата традиција Прочитај повеќе

Едно вино со Фергусон ме направи подобар тренер

Стратегот на Тотенхем, Маурисио Покетино не го криеше воодушевувањето од кратката средба што ја имаше со Сер Алекс Фергусон. Многумина тогаш сметаа дека тоа е најава за преселба на Покетино …

Едно вино со Фергусон ме направи подобар тренер Прочитај повеќе