Распламтете ја страста со вечера, вино и нежно „Те сакам“

Најуспешниот метод за зголемување на женското либидо вклучува вечера, вино и нежно изговорено „Те сакам“. Но, романтичната вечера која вклучува добро вино не ja распламтува страстa само на жените, туку …

Распламтете ја страста со вечера, вино и нежно „Те сакам“ Прочитај повеќе

Со „Тера Македоника” „Езимит“ одбележа 25 години постоење

Македонската винарија „Езимит” која годинава одбележува 25 години од постоењето, од неодамна на пазарот пласираше ново вино под името „Тера македоника”. Винаријата е еден од најголемите извозници на вино во …

Со „Тера Македоника” „Езимит“ одбележа 25 години постоење Прочитај повеќе

Се подготвува урнебесната комедија „Викенд на мртовци“

Со урнебесната комедија „Викенд на мртовци“ чија премиера се очекува многу наскоро, продолжува успешната соработка помеѓу Домот на културата „Иван Мазов – Климе“ од Кавадарци и „Мирка Гинова“ од Демир …

Се подготвува урнебесната комедија „Викенд на мртовци“ Прочитај повеќе

Хрватите се европски шампиони во пиење вино

Хрватите пијат најмногу вино во Европа, или повеќе од 44 литри годишно по човек. Пред Хрватска се само Андора и Ватикан, но тоа се мали држави кои заедно имаат 86.000 …

Хрватите се европски шампиони во пиење вино Прочитај повеќе

Околу 400 пензионери учествуваа на 21те регионални спортски игри

Околу 400 пензионери од Повардарскиот регион денеска беа дел од дваесет и првите по ред Регионални спортски натпревари за пензионерите, кои се оддржаа во Кавадарци. Спортските сили во десетина спортски …

Околу 400 пензионери учествуваа на 21те регионални спортски игри Прочитај повеќе

ПСЖ ќе пушти во продажба вино „Шато Бекам“

Пари Сен Жермен, францускиот гигант кој со богатите спонзори од Катар планираат во блиска иднина да ја освојат Европа ќе започне со производство на вино со името на Бекам. Парискиот …

ПСЖ ќе пушти во продажба вино „Шато Бекам“ Прочитај повеќе

Французите нудат добро вино – Кинезите добри пари

Се повеќе Кинези купуваат лозја во Франција. Но, не сите Французи се воодушевени од инвестициите на младата кинеска авторка Жао Веи и нејзините сонародници во традиционалните француски лозарски региони. За …

Французите нудат добро вино – Кинезите добри пари Прочитај повеќе