Црвено вино за слабеење?

Научниците од Вашингтонскиот универзитет докажаа дека содржаниот во грозјето, шумските плодови и црвеното вино, ресвератрол, го претвора салото во високо калоричните кафеави масти, објави “Дејли телеграф”. Збогатувањето на храната со …

Црвено вино за слабеење? Прочитај повеќе