Фондацијата „Тиквешки вински пат” го прослави својот дестти роденден

Десет години постоење одбележа денеска Фондацијата „Тиквешки вински пат”. Јубилејот кој беше одбележан пред многубројните гости од земјава и странство беше искористен да бидат промовирани десет нови туристички производи. Честитајќи …

Фондацијата „Тиквешки вински пат” го прослави својот дестти роденден Прочитај повеќе

Подготвени ли сте за виртуелна прошетка низ винаријата „Тиквеш“?

Иако вратите на винарската визба „Тиквеш“ се секогаш отворени за секој намерник кој сака да ужива во вкусот на виното, сепак за оние кои сеуште не успеале да ја почуствуваат …

Подготвени ли сте за виртуелна прошетка низ винаријата „Тиквеш“? Прочитај повеќе

Винаријата „Попова кула“ го прослави раѓањето на младото вино

Една седмица подоцна од одбележувањето на „Божуле нуво“, винаријата „Попова Кула“ од Демир Капија за прв пат ги отвори бочвите со вино од годинашната реколта, дозволувајќи им на бројни гости …

Винаријата „Попова кула“ го прослави раѓањето на младото вино Прочитај повеќе

Наскоро, во продажба „Game of Thrones“ вино

Ако се сметате себеси на љубител на вино, фан на серијата „Game of Thrones“ и хедонист, ќе ве израдува фактот што наскоро се пушта во продажба официјално „Game of Thrones“ …

Наскоро, во продажба „Game of Thrones“ вино Прочитај повеќе

Белград одбројува до тринаесетиот „Belgrade Wine Salon“

Главниот град на Србија одбројува до почетокот на тринаесетото издание на „Belgrade Wine Salon“ кое годинава ќе се оддржи на 9 и 10 декември. Салонот за вино е концептуално и …

Белград одбројува до тринаесетиот „Belgrade Wine Salon“ Прочитај повеќе

Македонските вина стануваат препознатлив бренд

Винарниците каде е развиен концептот на фаворизирање на квалитетот пред квантитетот и континуираните и обемни инвестиции во технологија, иновации и знаење успеаја да произведат квалитетни вина кои имаат потенцијал да …

Македонските вина стануваат препознатлив бренд Прочитај повеќе