Денес и утре, јубилејно петто издание на Винската регата

Овој викенд, 1 и 2 јули, по јубилеен, петти пат, во организација на здружението „Винотек“ од Кавадарци ќе се оддржи традиционалната винска регата, која годинава ќе донесе неколку новости. Според …

Денес и утре, јубилејно петто издание на Винската регата Прочитај повеќе