„Кралот“ со чаша вино го гледаше дербито на Лос Анџелес

Леброн Џејмс поради повреда не беше дел од тимот на Лос Анџелес Лејкерс кој го загуби градското дерби од Лос Анџелес Клиперс со 107-118, но сепак повторно беше во центарот …

„Кралот“ со чаша вино го гледаше дербито на Лос Анџелес Прочитај повеќе

Зошто на Нова година наздравуваме со шампањ?

Можеби се прашувате зошто на Нова година пиеме шампањ. Одговорот се крие од пред 380 години. Кралот Хлодвиг станува христијанин во црквата во градот Ремс, во регионот Шампањ. Со векови, …

Зошто на Нова година наздравуваме со шампањ? Прочитај повеќе