Вината на „Тиквеш“ во совршен спој со филмската уметност

Познатите имиња на светската кинематографија и бројните љубители на филмската уметност кои присуствуваат на годинешното, 37-мо издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, имаат можност да уживаат во …

Вината на „Тиквеш“ во совршен спој со филмската уметност Прочитај повеќе

Гвардиола и Мурињо сепак не се напиле чаша вино

Пеп Гвардиола вели дека не се напил чаша вино со Жозе Мурињо по дуелот помеѓу Манчестер јунајтед и Манчестер Сити, Шпанецот се правда дека немале време Во пресрет на големото …

Гвардиола и Мурињо сепак не се напиле чаша вино Прочитај повеќе