Скопје ја доби втората боемска улица

Бардот на староградската музика, Звонко Богдан, и македонската легенда, Нино Величковски, приредија вистински спектакл на отворањето на втората Боемска улица во Дебар Маало. Повеќе од илјада присутни граѓани има можност …

Скопје ја доби втората боемска улица Прочитај повеќе

Футуристички вински подрум во Бордо

Францускиот дизајнер Филип Старк и архитектот Лук Арсен Анри создадоа футуристички вински подрум во Бордо, Франција, што наликува на огромно сечило закопано во земја. Структурата е изградена во вештачко езеро …

Футуристички вински подрум во Бордо Прочитај повеќе