Ве мрзи да вежбате? Пијте вино!

Зошто да се мачите во теретана, кога можете да го добиете истиот ефект на хедистички начин? Седнете се и уживајте во чаша добро вино. Ако ништо друго, барем не ризикувате да го …

Ве мрзи да вежбате? Пијте вино! Прочитај повеќе

Црвеното вино го забрзува метаболизмот

Откако дебелите мажи земале релативно мали дози на прочистен ресвератрол, компонента на црвено вино, еднаш дневно за еден месец, нивниот метаболизам се менувал на подобро. Всушност, ефектот беше толку добар што …

Црвеното вино го забрзува метаболизмот Прочитај повеќе