ФОТО: Жени и вино се перфектна комбинација

Жените и виното се нешто без кои мажите не можат да си го замислат животот. Комбинацијата вино и жена е сеуште „фатална“ за многумина, но и е инспирација за голем …

ФОТО: Жени и вино се перфектна комбинација Прочитај повеќе

Црвеното вино ја забавува Алцхајмеровата болест

Конзумирањето црвено вино и темно чоколадо може да ги забави симптомите кои ги предизвикува Алцхајмеровата болест, тврдат научниците. Ресвератрол е природен спој, кој може да се најде во храната како …

Црвеното вино ја забавува Алцхајмеровата болест Прочитај повеќе