Седум шишиња вино за Фергусон за седумте гола против Рома

Манчестер Јунајтед пред 10 години ја смачка Рома во Лига на шампиони со 7:1. Одличен повод за навивачите на Лацио со години да му фаќаат сеир на нивниот најголем ривал …

Седум шишиња вино за Фергусон за седумте гола против Рома Прочитај повеќе