Новицки: Се напив вино прв пат после 10 години

По 21 година во НБА лигата, Дирк Новицки реши да стави крај на богатата кариера во која се закити со една МВП награда и една шампионска титула. Колку му значела …

Новицки: Се напив вино прв пат после 10 години Прочитај повеќе