Направете кристални велигденски јајца само со вино

Во пресрет на Велики Четврток, и денес ќе Ви понудиме неколку совети како да ги бојадисате велигденските јајца со помош на вино. Ако за вчерашниот рецепт ни беа потребни повеќе …

Направете кристални велигденски јајца само со вино Прочитај повеќе