ФОТО: Прв ден на Винодонија 2018

По речиси осум часа поминати заедно на првиот ден од Винодонија, тешко ни е да ја скриеме возбудата и да го намалиме количеството позитивна енергија за кое подеднакво се „виновни“ …

ФОТО: Прв ден на Винодонија 2018 Прочитај повеќе

Започна годинешното издание на „Винодонија“

Преку 250 етикети на вино од 30 македонски и странски винарии, ќе може да се дегустираат на третиот по ред Скопски вински салон – „Винодонија 2018“ што ќе се одржи …

Започна годинешното издание на „Винодонија“ Прочитај повеќе

Ова зимо, пробајте топол крем од чоколадо и вино

Топлиот крем од чоколадо и вино е како создаден во овие доцни есенски денови. Плус тоа, е повкусен и од топлото чоколадо. Еве еден брз рецепт како да го направите …

Ова зимо, пробајте топол крем од чоколадо и вино Прочитај повеќе