Научете повеќе за пенливите вина на Винодонија 2018

Пенливите вина како посебна категорија отсекогаш биле привлечни и барани од винските љубители, а нивните меурчиња се инспирација за креативност, страст и уметност. На работилницата за пенливи вина ќе имате …

Научете повеќе за пенливите вина на Винодонија 2018 Прочитај повеќе

Роналдо плати 30.000 евра за 2 шишиња вино

Кристијано Роналдо е еден од најплатените фудбалери во светот, па јасно е дека може да си ги дозволи сите луксузи за кои „обичните смртници“ можат само да сонуваат. Така, асот …

Роналдо плати 30.000 евра за 2 шишиња вино Прочитај повеќе