Во Кина откриено вино старо 2000 години

Кинеските археолози неодамна во гробница во покраината Хенан откриле бронзен сад стар 2000 години со течност која би можела да биде вино, јавуваат кинеските медиуми. Добро затворениот сад содржи околу …

Во Кина откриено вино старо 2000 години Прочитај повеќе