Жени, вино и секс

Виното и женската сексуалност се тесно поврзани. Ефективноста на црното вино како афродизијак експериментално го докажаа италијанските научници, истакнувајќи дека тоа ја зголемува сексуалната желба повеќе од било кој друг …

Жени, вино и секс Прочитај повеќе

Светскиот шампион во карате одушевен од винаријата „Тиквеш“

Иако е голем фан на црвените вина, големиот мајстор на катите, Лука Валдеси, е посебно импресиониран од македонските бели вина.   „Посебен впечаток ми остави белото вино и покрај што …

Светскиот шампион во карате одушевен од винаријата „Тиквеш“ Прочитај повеќе